Güvenli ve Faydalı Çocuk Siteleri

faydalı cocuk siteleri-guvenli internet-cocuk site oneri-en uygun cocuk siteleri-güvenli oyun siteleriSevgili çocuklar, günümüzde gerek bilgiye ulaşmak gerekse de hızlı iletişim için internet en etkili yoldur. İnternet sayesinde eğitimler alabilir, paylaşımlar yapabilir, istediğimiz gibi eğlenebiliriz. Bunları yaparken de güvenli bir şekilde hareket etmeliyiz. İçeriğini bilmediğimiz sitelere girme konusunda dikkatli olmalıyız. İnternette sadece sizler için hazırlanmış faydalı çocuk siteleri de bulunmakta. Bunların arasından en iyi çocuk siteleri aşağıda yer almaktadır. Bu güvenli çocuk sitelerinde oyunlar, eğlenceli etkinlikler ve faydalı bilgiler yer almakta.

Ailenizden habersiz internete girmemeniz gerektiğini unutmayın. Çocuk sitelerine resimlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güvenli Çocuk (BTK)

guvenli ve faydali cocuk siteleri_BTK_Guvenlicocuk-Çocuk Sitesi tavsiye

Faydalı çocuk siteleri arasında ilk önerim BTK tarafından hazırlanmış dolu dolu olan bir site. Site içeriğinde sudoku, eşini bul, satranç vb. oyunlar siz çocukları bekliyor. “Aktiviteler” başlığı altında yine eğlenceli çalışmalar yer almakta. Bunların dışında “Bilgi Ddolabı” ve “Siber Çocuk” başlığı altında yer alan yazılarda çocuklar için çok değerli bilgiler yer almakta. Kesinlikle göz atmalısınız.

TRT Çocuk

guvenli ve faydali cocuk siteleri_TRTcocuk-çocuk siteleri

TRT Çocuk kanalının resmi sitesidir. Güvenli çocuk siteleri arasında tavsiye edeceğim güzel sitelerden bir diğeridir.

Site içerisinde kanalda yayınlanan program tanıtımlarının dışında çocuklara yönelik oyun ve videolar yer almakta. Videolarda yaş aralığına göre filtreleme özelliği sitenin güzel özelliklerinden biri. Oyunlar bilgisayarda site üzerinde açılmakta iken mobilde oyunu indirmek gerekiyor. Tabii ki ücretsiz. Ayrıca velilere yönelik çeşitli konularda uzman yazıları yer almakta.

TBMM Çocuk

guvenli ve faydali cocuk siteleri_TBMMcocuk-çocuk siteleri önerileri

Güvenli ve faydalı çocuk siteleri konusunda tavsiye edilecek bir diğer site meclisimizin resmi çocuk sitesidir.

Site içerisinde oyunlar ve çizgi filmleri siz çocukların hoşuna gidecek sayfalar. Çocuklar, “Meclis nedir? Kanun nasıl hazırlanır? Milletvekili nasıl olunur?” gibi konuları oynayarak ve izleyerek öğrenebilirsiniz. Bu süreçte “Ali ve Ayşe” sizlere yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çocuklar İçin Bilmeceler

KÜLTÜR Çocuk

guvenli ve faydali cocuk siteleri_KULTURcocuk-çocuk siteleri önerisi

Kültür ve Turizm Bakanlığının çocuk sitedir. Güvenli çocuk siteleri arasında önerdiğim bu sitede fıkralar, bilmece ve tekerlemeler gibi eğlenceli bilgiler yanında oyunlarda yer almakta. Ayrıca çocuklara yönelik deneyler ve çocuk şarkıları da hoş vakit geçirmek adına sitede yer almaktadır. Sitenin bilgi içeren sayfalarının da olduğunu unutmayın, okumayı ihmal etmeyin.

EGM Çocuk

guvenli ve faydali cocuk siteleri_EGMcocuk-güvenli çocuk siteleri önerisi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında hazırlanmış olan site güvenli çocuk sitelerinden birisidir.

Sitede trafik eğitimi üzerine hazırlanmış oyunlar ve çizgi filmler yer almakta. Ayrıca sitede 4 masal ve 9 öykü bulunmakta. Dinlemeyi ihmal etmeyin. Rütbeler başlığı altında polis rütbelerini öğrenip sonrasında kendinizi değerlendirebilirsiniz. İyi eğlenceler.

BONUS

Öneride bulunduğum “Güvenli ve Faydalı Çocuk Siteleri” dışında evimde de bir kaynak bulunsun diyorsan ve bu her ay evime gelsin diyorsan Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Sağlık Çocuk” dergisine abone olabilirsin. Hem de ücretsiz bir şekilde her ay evine gelecek şekilde. Abone olmak için tıklayınız.

Yazar: Şerafettin Altıntaş

MEB'te Sınıf Öğretmeni, aynı zamanda MEB Aile Eğitimi Programı Uygulayıcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir